Zpomalení metabolismu s věkem. Nejnovější studie

Nejnovější studie o zpomalení metabolismu s věkem.

Do studie je zapojeno více než 80 spoluautorů. Spojením úsilí šesti laboratoří, shromážděných během 40 let, získali dostatek informací k pokládání obecných otázek o změnách metabolismu během života.

Všechna výzkumná centra zapojená do projektu studovala rychlost metabolismu pomocí toho, co je považováno za zlatý standard, dvojitě značené vody. Zahrnuje měření spálených kalorií sledováním množství oxidu uhličitého vydechovaného osobou během každodenních aktivit.

Vědci měli také údaje o výšce a hmotnosti účastníků a také o procentu tělesného tuku, což jim umožnilo nahlédnout do hlavních ukazatelů metabolismu. Jistě, menší člověk spálí méně kalorií než větší, ale podle velikosti a tělesného tuku se skupina zeptala.

Co jsme se vědělo do nedávna?

Lidé starší 20 let rok od roku přibírají, protože se jejich metabolismus zpomaluje, zvláště ve středním věku. Ženy mají pomalejší metabolismus než muži. Proto je pro ně těžší kontrolovat svoji váhu. Menopauza situaci jen zhoršuje, což dále zpomaluje metabolismus u žen.

Podle článku publikovaného ve čtvrtek ve Vědě je všechno špatně. Pomocí údajů od téměř 6500 lidí ve věku od osmi dnů do 95 let vědci zjistili, že metabolismus lze rozdělit do čtyř odlišných období života. Zjistili také, že neexistuje žádný skutečný rozdíl mezi rychlostí metabolismu mužů a žen po úpravě o další faktory.

Výsledky studie pravděpodobně změní vědu o fyziologii člověka a mohou mít také důsledky pro některé lékařské postupy, jako je stanovení vhodných dávek léků pro děti a starší osoby.

Dr. Samuel Klein, který se do studie nezapojil a je ředitelem Centra pro výživu člověka na Lékařské fakultě University of Washington v St. Louis dodává: „Nemyslím si, že bys mohl o člověku činit nová klinická tvrzení“. Pokud jde o přibývání na váze, problém podle něj zůstává stejný: lidé jedí více kalorií, než spálí”.

Více informací o výzvě „Plný talíř“ nebo o individuálním vedení „Plný talíř“ naleznete na mém webu.